oficiální stránky dobrovolných hasiču ze Soběsuk

Informace o nás

Sbor dobrovolných hasičů v Soběsukách byl založen v roce 1953 u pana Aloise Ivánka, místního hostinského. Nemalou měrou se na tom podíleli mimo jiné bratři Volek Bedřich, Paliga Oldřich, Dřímal Vojtěch, Kopeček Josef, Kunčar Antonín a Zahradník František. V tomto roce měl sbor 30 zakládajících členů a v roce následujícím už 51. V roce 1958 nám byla přidělena motorová stříkačka a v roce 1977 automobil značky Erena. V roce 1988 došlo ke sloučení sborů ze Skržic a Soběsuk. Během těchto let se sbor věnoval okrskovým soutěžím, různým brigádám v obci, výletům, požární ochraně, pomoci při hašení požárů a nezbytné prevenci a to až do let devadesátých, kdy sbor pomalu upadal. V roce 1996 byl sbor oficielně zrušen. V červnu 2006 byl sbor partou nadšenců opět obnoven. Při jeho znovuobnovení stáli tito bratři a sestry: Zapletalová Daniela, Lamoš Marek, Petlach Milan, Smetana Marián, Střalka Dušan, Kučeríková Dagmar, Pěchovičová Romana, Hruška Gabriel, Bartoněk Ladislav.

Časem se přidali další bratři a sestry jako například : Dostálková Petra, Dřímal Vojtěch,  Jány Roman, Kučerík Marián, Mullerová Dagmar,  Otýpková Lucie,  Pěchovič Ondřej, Petlachová Marta, Petlachová Drahoslava, Piska Jan st., Piska Jan ml., Polášek Jiří, Rydel Martin, Strapina Jiří, Vandal René, Výchopňová Soňa, Zapletal Josef ml., Zapletal Josef st., Hrabal Pavel, Wetterová Růžena, Babušík Roman.

Včetně "mládeže", které si nesmírně vážíme a z které řada již dnes dospěla: Dvořák Robert, Hruška Filip, Hruška Gabriel, Janečková Šárka, Ježek Zdeněk, Muller Lukáš, Němcová Dana, Packová Nikola, Paliga Radomír, Piska Miroslav, Polášková Kateřina, Polášková Tereza, Rydelová Klára, Strapina Dominik, Skřivánková Beata, Střalková Karolína, Škrabalová Anna, Večeřová Denisa, Večeřová Kateřina, Výchopňová Sylva, Zapletal Martin.

Všem patří nesmírné poděkování za to, co pro náš sbor vykonali.(-později bude doplněno-)

Bohužel jak jde čas, věci a dějiny se mění a my s nimi, tak i některé sestry a braři más opustili.

V posledním roce členská základna SDH Soběsuky prořídla, ale to meznamená,že ta pověstná "kára" se netáhne dál. Ba naopak, sbor se změnil řádnými volbami dne 27.1.2012 na VVH SDH Soběsuky v salónku restaurace kulturního domu v Soběsukách, za přítomnosti členů SDH Zdounky, Zborovice, Divoky, Těšánky, Litenčice, včetně delegáta OSH Pavla Navrátila ze Zdounek.

Volby dopadly následovně:

Starosta SDH - Lamoš Marek

Velitel SDH - Rydel Martin

Zást. velitele - Piska Jan ml.

Hospodář - Wetterová Růžena

Strojník - Petlacha Milan

Jednatel - Jány Roman

Revizor - Hruška Gabriel

Preventista - Zapletal Josef ml.

Členové výboru: Dřímal V., Piska J.st., Petlachová M., Pěchovičová R., Otýpková L., Zapletal J.st., Střalka D.

Další novinky budeme průběžně doplňovat. Děkujem za pochopení!

Sdh-sobesuky

mareklamos@seznam.cz

Lamoš Marek , starosta SDH : 774418254
Rydel Martin, velitel SDH : 607758084
Piska Jan ml., zást.velitele: 777324953

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode